Papírové palety

S nosností až 900 kg

Papírové palety snižují náklady i hmotnost oproti dřevěné paletě

Papírové palety Honeycomb, neboli voštinové palety jsou další alternativou k dřevěným paletám. Jsou vyrobeny z voštinových desek (voština je potažená oboustranně papírem - kraftem, či testlinerem). Jejich jednoduché provedení umožňuje variabilitu rozměrů, výšky i únosnosti.

Ceník Papírových palet
voština-papírové palety

Výhody Papírových palet oproti dřevěným paletám

 • 1

  Nižší hmotnost

  Papírová paleta váží 3,5 kg, Dřevěná paleta váží 12 kg.

 • 2

  Recyklovatelný materiál

  Papírová paleta je velmi jednoduše recyklovatelná a opětovně využitelná.

 • 3

  Hygienické a čisté provedení

  Papírová paleta je vyráběna v suchém procesu a nemá exportní omezení IPPC .

Ceník Papírových palet

VYUŽITÍ PAPÍROVÝCH PALET

Papírové palety představují ekonomickou a ekologickou náhradu dřevěných palet. Jedna z hlavních výhod papírových palet je jejich váha. Dřevěná paleta váží až 15 kg, zatímco papírová paleta dosahuje maximálně 4 kg. Této redukce váhy lze využít hlavně při letecké a kontejnerové přepravě. Výroba papírových palet probíhá v suchém procesu, tudíž se minimalizuje riziko přenosu nákazy hub a škůdců, kterému musíte čelit při využití dřevěné palety. To znamená, že papírové palety jsou vhodné pro export zboží do zahraničí. Papírové palety začala využívat společnost IKEA. Společnost IKEA využívá palety s 5 cm vysokými nohami, pro tyto nohy využívá speciální vidlice BT od TOYOTA MATERIAL HANDLINGS. 

Ceník Papírových palet
papirova-paleta-deska

Stavba a složení papírové palety

DESKA PAPÍROVÝCH PALET

Deska papírové (voštinové) palety je dimenzována podle hmotnosti zboží na paletě. Zpravidla je využita voštinová deska, nebo deska z vlnité lepenky. Papírová voština (honeycomb) je lehký výplňový materiál s šestibokou strukturou, což jí zajišťuje výborné pevnostní vlastnosti (tvarově se podobá plátu medu = honeycomb). Papírová voština slouží jako výplňový materiál, který je pokryt kraftovým, či testlinerovým papírem. Podle hmotnosti zboží na paletě se využívají 10 až 20 mm oka.

Ceník Papírových palet

NOHY PAPÍROVÝCH PALET

Nohy papírové (voštinové) palety jsou běžně vyráběny z voštinových bloků, mohou být pokryty lepenkou z testlineru, či kraftového papíru, tak aby se zamezilo vstupu vlhkosti. Na voštinovou desku palety jsou připevněny pomocí recyklovatelného lepidla.

Ceník Papírových palet
0kg
Dřevěná paleta
0kg
Papírová paleta
papirova-paleta-deska