Slip Sheet

Slip Sheet snižuje náklady na paletu

Slip Sheet paleta nahrazuje dřevěnou EUR paletu. Slip Sheet paleta (podložka) je vyrobena ze speciálního, voděodolného kraftového papíru se zvýšeným modulem pružnosti v tahu. Slip Sheet je navržen na váhu zboží v mezích do 500 kg = tloušťka Slip Sheetu 0,6mm, do 900 kg = tloušťka Slip Sheetu 0,8mm, do 1300 kg= tloušťka Slip Sheetu 1,3mm. Slip Sheet paleta (podložka) může být taky opatřena protiskluzových nástřikem pro zvýšení frikce a stability nákladu, či PE nástřikem, který zvyšuje jeho odolnost proti vlhku. Slip Sheet je výraběn z kratového papíru, a tak jeho možné výrabět v variabilních rozměrech.

Výhody Slip Sheet palety

  • Šetří až 60 % finančních nákladů oproti EUR paletám.
  • Snižuje cenu transportu až o 20 %.
  • Recyklovatelná a opakovaně použitelná.
  • 20 x lehčí než dřevěné palety.

 


MATERIÁL SLIP SHEET PODLOŽKY

Slip Sheety vyráběny z voděodolného papíru ze zvýšeným modulem pružnosti v tahu tvz. kraftlineru. Kraftlinerboard (slip-sheet-papírová podložka) zahrnuje několik vrstev pevných kraftových papírových archů, které jsou laminovány do sebe. Tato technologie zvyšuje tažnou schopnost slip sheetů a zvyšuje voděodolnost. Slip Sheety mohou tak být použity ve vlhkém prostředí za různých teplot.

Plastové Slip Sheety jsou vyráběny z polyethylenových, či polypropylenových materiálů.Tento materiál zvyšuje tahovou únosnost Slip Sheet, trvanlivost v vlhkých a studených prostředích. Nevýhoda plastových Slip Sheetů je vysoká cena.

Slip Sheety mohou být opatřené protiskluzovou úpravou, která zvyšuje stabilitu nákladu. Protiskluzová úprava je provedena pouze na ložné ploše, kde zvyšuje přilnavost a drsnost mezi Slip Sheetem a nákladem.

Slip Sheety, které jsou vystaveny vysoké vlhkosti. Mohou být opatřeny PE nástřikem, který zvyšuje voděodolnost a snižuje nasákavost Slip Sheetu.

slip sheet

slip sheet česko

SROVNÁNÍ SLIP SHEET PALETY A EUR DŘEVĚNÉ PALETY

slip sheet

Nižší pořizovací cena

Slip Sheet paleta je přibližně o 60 % levnější než paleta dřevěná.

Nižší hmotnost = Nižší cena transportu

Hmotnost Slip Sheet palety je méně než 1 kg, hmotnost EUR dřevěné palety je 20 kg.

Úspora nákladních a skladových prostor

1000 Slip Sheet palet = 1m3 → 1000 EUR dřev. palet = 70m3

slip sheet

Nakládka kontejneru

Využití nákladového prostoru

Při nakládce kontejneru pomocí dřevěných palet (2 řady palet = 50 EUR palet/kontejner) převážíte 30 cm na m2 vzduchu, či dřeva zbytečně. Tento nevyužitý prostor výrazeně zdražuje transport vašeho zboží. V případě nákladky kontejneru pomocí dřevěných palet zústává 17% z kontejneru zcela nevyužitých. 

V případě, že pro nakládku vašeho zboží využijite Slip Sheet palety (podložky). Dokážete využít téměř 100% prostoru kontejneru a fixní náklad na transport (cena transportu/kus) se výrazně sníží. Díky, Slip Sheetu převážíte pouze 1,5 mm na m2 vzduchu, či papíru.

 

Efektivita práce při nakládce

V případě, že nakládáte prostor vašeho kontejneru ručně. Jsou nutní 4 zaměstnanci, aby kontejner plně naložili za 2 hodiny. To znamená 1 zaměstnanec naloží za hodinu 12,5% m3 zboží do kontejneru.

V případě, že nakládáte prostor vašeho kontejneru pomocí bezpaletové technologie, tedy s využitím Slip Sheet palet (podložek) a pomocí uchopovacího nástavce PUSH PULL, či RollerForksJeden zaměstnanec dokáže naložit 100% m3 zboží za 1 hodinu. To znamená, že efektivita práce tohoto zaměstnance je 8x vyšší než při nakládce ručně.