E: info@sopack.cz T: +420 602 285 903                                                                                                                                                                                          iconfinder_flag_of_slovakia_96298iconfinder_flag_of_czech_republic_96321iconfinder_flag_of_hungary_96311iconfinder_flag_of_poland_96372

Papírové palety

S nosností až 900 kg

Papírové palety,  levnější a ekologičtější náhrada dřevené palety

Společnost Sopack s.r.o. nabízí kvalitní papírové palety z nasávané kartonáže, vlnité lepenky, či voštinových desek. Společnost Sopack nabízí variabilní řešení rozměrů, použitého materiálu a únosnosti. Papírové palety jsou především určeny pro jednorázové použití.

Ceník Papírových palet
papírová paleta voština
Vzorky Papírových palet

Druhy papírových palet

Typ 

Materiál

Nosnost

Rozměry 

Specifikace

Papírová paleta voština

Voštinové desky

až 900 kg

Variabilní

Ceník

Papírová paleta nasávaná kartonáž

Nasávaná kartonáž

až 300 kg

1200x800x130mm 600x800x130mm 600x400x130mm 

Ceník

Papírová paleta vlnitá lepenka

Vlnitá lepenka

do 200 kg

Variabilní 

Ceník

Doporučení vhodné papírové palety

Mezi nejvhodnější papírové palety řadíme palety z nasávané kartonáže. V případě, že zatížení papírové palety nepřekročí 250 kg. V poměru cena/výkon jsou papírové palety nejodolnější a nejefektivnější papírovou paletou. V případě, že hledáte atypický,  rozměr, či nosnost nad 300 kg,  doporučil bych vám papírovou paletu z voštinových desek. 

Ing. Karel Sodomka

Karel Sodomka

Druhy papírových palet - popis

Papírová paleta - voština

Papírové (voštinové) palety jsou dimenzovány podle hmotnosti zboží na paletě.  Papírová voština (honeycomb) je lehký výplňový materiál s šestibokou strukturou, což jí zajišťuje výborné pevnostní vlastnosti (tvarově se podobá plátu medu = honeycomb). Společnost Sopack s.r.o. je schopna vyrobit libovolný rozměr s nosností až 900 kg. Podle hmotnosti zboží na paletě se využívají 10 až 20 mm oka.

Ceník Papírových paletObjednat vzorky
papírová paleta voština

Papírová paleta - nasávaná kartonáž

Papírové palety z nasávané kartonáže mají vysokou pevnost a lze je páskovat.  Papírové palety z nasávané kartonáže jsou vyrobeny z recyklovaného papíru ve speciální formě. Díky, této technologii se nejvíce kvalitativně přibližují dřevěným paletám. Palety  z nasávané kartonáže mají nosnost cca. 300 kg a společnost Sopack s.r.o. nabízí tři standardní rozměry 1200x800mm, 800x600 mm a 600x400mm.

Ceník Papírových paletObjednat vzorky
papírové palety nasávaná kartonáž

Papírová paleta - vlnitá lepenka

Papírové palety z vlnité lepenky po vzoru společnosti IKEA patří společně s paletami z nasávané kartonáže k nejekonomičtějším variantám v oblasti papírových palet. Papírové palety z vlnité lepenky mají nosnost do 250 kg a nejsou tak stabilní jako papírové palety z voštiny, či nasávané kartonáže.

Ceník Papírových paletObjednat vzorky
papírová paleta vlnitá lepenka

Výhody Papírových palet oproti dřevěným paletám

 • 1

  Nižší hmotnost

  Papírová paleta váží 3,5 kg, Dřevěná paleta váží 12 kg.

 • 2

  Recyklovatelný materiál

  Papírová paleta je velmi jednoduše recyklovatelná a opětovně využitelná.

 • 3

  Hygienické a čisté provedení

  Papírová paleta je vyráběna v suchém procesu a nemá exportní omezení IPPC .

papírová paleta voština
dřevěná paleta

Využití papírových palet - IKEA

Papírové palety představují ekonomickou a ekologickou náhradu dřevěných palet. Jedna z hlavních výhod papírových palet je jejich váha. Dřevěná paleta váží až 15 kg, zatímco papírová paleta dosahuje maximálně 4 kg. Této redukce váhy lze využít hlavně při letecké a kontejnerové přepravě. Výroba papírových palet probíhá v suchém procesu, tudíž se minimalizuje riziko přenosu nákazy hub a škůdců, kterému musíte čelit při využití dřevěné palety. To znamená, že papírové palety jsou vhodné pro export zboží do zahraničí. Papírové palety začala využívat společnost IKEA. Společnost IKEA využívá palety s 5 cm vysokými nohami, pro tyto nohy využívá speciální vidlice BT od TOYOTA MATERIAL HANDLINGS. 

papirova-paleta-deska

Využití Papírových palet - jednotlivé druhy

 • 1

  Voštinové papírové palety

  Papírová paleta z voštiny má nejvyšší nosnost, může dosahovat až 1000 kg. Nicméně papírová paleta nejhůře odolává vlhkosti. Ve vlhkém prostředí se snižuje nosnost palety. Spoje mezi nohami a deskou palety jsou lepené.

 • 2

  Papírová paleta s nasávané kartonáže

  Papírová paleta z nasávané kartonáže má nosnost do 300 kg. Ze všech druhů papírových palet dosahuje nejvyšší odolnosti vůči vlhkosti. Tato paleta je z jednolitého materiálu.

 • 3

  Papírová paleta z vlnité lepenky

  Papírová paleta z vlnité lepenky podle modelu IKEA má omezenou nosnost pro standardní použití.

papírové palety voština
papírové palety nasávaná kartonáž