E: info@sopack.cz T: +420 602 285 903                                                                                                                                                                                          iconfinder_flag_of_slovakia_96298iconfinder_flag_of_czech_republic_96321iconfinder_flag_of_hungary_96311iconfinder_flag_of_poland_96372

Plastové palety

100 % recyklovatelné palety - vyrobeny z recyklátu

Přepravní plastové palety zefektivní váš export zboží

Společnost Sopack s.r.o. nabízí kvalitní plastové palety vyráběné z recyklovaného odpadního plastu. Společnost Sopack nabízí kompletní sortiment plastových palet o různých rozměrech, hmotnostech i variabilní statické a dynamické nosnosti. Naše plastové palety lze různě modifikovat např. pigmentové modifikace,  antistatické úpravy, označení palet a jiné.

Ceník Plastových palet
plastové palety euro
Vzorky Plastových palet

Druhy papírových palet

Typ 

Rozměry a hmotnost

Hmotnost

Dynam. nosn. Statit. nosnost Regál. nosn.

Cena

Standardní palety

1200x800x150  1200x1000x165 1140x1140x165 1200x1200x165

27 kg
32 kg
33 kg
34,5 kg

až 1200 kg
až 10 000 kg
až 1000 kg

Cena

Skladebná paleta

1200x800x145 1200x1000x145

20 kg
23 kg

až 1200 kg
až 10 000 kg

Cena

Speciální paleta

Variabilní

Variabilní

Variabilní

Cena

Doporučení vhodné plastové palety

Cena plastových palet vyráběných z recyklovaného odpadu je rovna paletám  dřevěným. Výhodou plastových palet je jejich jednolitost (žádné hřebíky, plísně, nežádoucí organismy). Plastové palety jsou vhodné pro opakované použití i jednorázový zámořský export a velmi rád Vám doporučím vhodnou plastovou paletu.

Ing. Tomáš Zadina

Tomáš Zadina Sopack

Druhy plastových palet - popis

Standardní typ plastové palety 

Standardní plastové palety jsou vyráběny z recyklovaného směsného plastu. Standardní plastové palety mají dynamickou nosnost až 1200 kg, jejich statická nosnost přesahuje 10 tun. Jejich tvarová forma umožňuje skladování do regálu. Regálová nosnost je 1000 kg. Standardní palety není možné skládat do sebe.

Ceník Plastové paletyObjednat vzorky
plastové palety euro

Skladebné plastové palety

Skladebné plastové palety jsou vyráběny z recyklovaného směsného plastu. Skladebné plastové palety mají dynamickou nosnost až 1000 kg,  jejich statická nosnost přesahuje 10 tun. Tvarová forma neumožňuje skladování do regálu. Skladebné palety je možné skládat do sebe, což výrazně zvyšuje efektivitu transportu, zpětné logistiky palet a finální ceny tohoto typu plastových palet.

Ceník Plastové paletyObjednat vzorky

Speciální plastové palety

Speciální plastové palety jsou vyráběny z recyklovaného směsného plastu. Speciální plastové palety mají na míru vyvinuté tvarové formy, tak aby byly efektivní v různých výrobních a exportních provozech. Společnost Sopack nabízí řadu variací: plastová paleta pro sudy, plastová paleta pro plastové boxy, plastová paleta pro paletové hrazení a další.

Ceník Plastové paletyObjednat vzorky
plastová paleta plná

Výhody Plastových palet oproti dřevěným paletám

 • 1

  Vyšší životnost

  Životnost plastových palet je mnohonásobně vyšší než u dřevěných palet. Při běžném používání téměř nedochází k jejich opotřebení. Plastové palety nepodléhají plísním, houbám a ani dřevokaznému hmyzu.

 • 2

  100 % recyklovatelný materiál z recyklátu

  Plastové palety jsou vyrobeny z recyklovaného směsného odpadu (Polyethylenu, polypropylenu a dalších). Naše plastové palety lze opět recyklovat.

 • 3

  Chemická odolnost

  Plastové palety jsou ve většině případů odolné proti chemickým látkám (kromě vysoce žíravých chemikálií).

 • 4

  Není nutné ošetření palet (fumigace apod.)

  Při exportu zboží na dřevěných palet je nutná fumgace, ošetření insekticidy a fungicidy. Plastové palety není nutné ošetřovat.
 • 5

  Možný kontakt s potravinou (zdravotní nezávadnost)

  Plastové palety vyhovují požadavkům na zdravotní nezávadnost, dle evropských standardů.
skaldebná paleta plastová
dřevěná paleta

Výroba plastových palet

Výroba plastových palet z recyklovaného plastu je efektivní technologie, která zpracovává směsné odpadní plasty se složkou Polyethylenu PE a Polypropylenu PP. V první řadě je vytvořena technologicky předepsaná směs a pomocí extruzního procesu je tato směs za vyšších teplot vtlačena do ocelové formy. Po vychlazení směsi ve formě je již nová plastová paleta připravena pro export. Použité, či poničené plastové palety je možné opět u nás recyklovat společně s průmyslovými zbytky, přetoky a hlavně s plastem z komunálního odpadu, který je sbírán celorepublikově ve žlutých kontejnerech. 

výroba plastových palet

Využití plastových palet

Plastové palety je možné použít ve většině průmyslových odvětví. Standardní a speciální plastové palety se využívají především v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Jejich výhoda je omyvatelnost,  stabilita a fakt, že nepodléhají plísním, hnilobě ani dřevokazným škůdcům. Plastové palety odolávají většině chemikáliím, i proto jsou vhodné pro Chemický průmysl. Plastové palety našli své pevné místo ve stavebnictví, strojírenství a v automotive, díky své vysoké nosnosti a odolnosti vůči dešti a větru. Plastové palety jsou vhodné pro export v kontejnerech, hlavně díky tomu, že je není nutné ošetřovat.

detail plastové palety