E: info@sopack.cz T: +420 602 285 903                                                                                                                                                                                          

Slip Sheet podložky – obecné informace

Slip Sheet

slip-sheet

Slip Sheet je podložka, která nahrazuje klasickou dřevěnou paletu.  Slip Sheet podložky jsou vyráběny z voděodolného, laminovaného papíru tzv. kraftlineru, či plastu. Slip Sheet podložky (palety) je možné využít pro export zboží zejména v kontejnerové přepravě.

CHARAKTERISTIKA

Rozměry Slip Sheet podložky jsou variabilní, díky tomu lze vyrobit Slip Sheety jakýkoliv rozměrů. Slip Sheet paletu lze z pohledu plochy rozdělit do dvou kategorií. První kategorie je ložná plocha, tedy plocha na kterou je umístěno zboží. Ložná plocha není samonosná i z toho důvodu Slip Sheety nejsou vhodné do dvou kolejových regálů. Druhá kategorie plochy je nazvána tažná, jsou to obvykle 2 tažné límce umístěny na délce i šířce podložky. Tažné límce mají zpravidla šířku 75 mm. Slip Sheet podložka je manipulována nástavcem PUSH PULL právě pomocí těchto tažných límců.

Slip Sheet podložky společnosti Sopack jsou nabízeny ve 3 kategoriích únosnosti. První kategorie jsou Slip Sheety s tloušťkou 0,6 mm, která dokáží přenést 500 kg. Slip Sheety druhé kategorie s tloušťkou 0,8 mm přenáší až 900 kg váhy zboží. Slip Sheety třetí kategorie s tloušťkou 1,3 mm přenáší až 1 300 kg.

agripn-slip

MATERIÁL SLIP SHEET PODLOŽEK

Slip Sheety vyráběny z voděodolného papíru ze zvýšeným modulem pružnosti v tahu tvz. kraftlineru. Kraftlinerboard (slip-sheet-papírová podložka) zahrnuje několik vrstev pevných kraftových papírových archů, které jsou laminovány do sebe. Tato technologie zvyšuje tažnou schopnost slip sheetů a zvyšuje voděodolnost. Slip Sheety mohou tak být použity ve vlhkém prostředí za různých teplot.

Plastové Slip Sheety jsou vyráběny z polyethylenových, či polypropylenových materiálů. Tento materiál zvyšuje tahovou únosnost Slip Sheet, trvanlivost v vlhkých a studených prostředích. Nevýhoda plastových Slip Sheetů je vysoká cena.

Slip Sheety mohou být opatřené protiskluzovou úpravou, která zvyšuje stabilitu nákladu. Protiskluzová úprava je provedena pouze na ložné ploše, kde zvyšuje přilnavost a drsnost mezi Slip Sheetem a nákladem.

Slip Sheety, které jsou vystaveny vysoké vlhkosti. Mohou být opatřeny PE nástřikem, který zvyšuje voděodolnost a snižuje nasákavost Slip Sheetu.

Slip Sheet