Slip Sheet palety

Slip Sheet nahrazuje dřevěnou paletu

Slip Sheet snižuje náklady na dřevěnou paletu o 80%

Slip Sheet paleta nahrazuje dřevěnou EUR paletu. Slip Sheet paleta (podložka) je vyrobena ze speciálního, voděodolného kraftového papíru se zvýšeným modulem pružnosti v tahu. Slip Sheet je navržen na hmotnost zboží v mezích do 500 kg = tloušťka Slip Sheetu 0,6mm, do 900 kg = tloušťka Slip Sheetu 0,8mm, do 1300 kg= tloušťka Slip Sheetu 1,3mm. Slip Sheet paleta (podložka) může být taky opatřena protiskluzovým nástřikem pro zvýšení frikce a stability nákladu, či PE nástřikem, který zvyšuje jeho odolnost proti vlhku. Slip Sheet je vyráběn z kraftového papíru ve variabilních rozměrech.

Ceník Slip Sheet

Výhody Slip Sheet palety oproti dřevěným paletám

 • 1

  Cena Slip Sheet palety

  Slip Sheet paleta je v průměru až o 80% levnější než paleta dřevěná.

 • 2

  Hmotnost a tloušťka

  Slip Sheet paleta váží okolo 450 gramů, dřevěná paleta váží 12 kg. Tloušťka Slip Sheet palety je 0,8 mm, Tloušťka dřevěné palety je 120 mm. V případě, že do nákladního automobilu, či kontejneru nakládáte 60 dřevěných palet. Slip Sheet palety (podložky) vám ušetří 24 kg a cca. 24 cm na m2.

 • 3

  Slip Sheet je ekologičtější

  Slip Sheet paleta redukuje odpad. 1000 Slip sheet podložek zabere plochu 1 m3. 1000 dřevěných palet zabere plochu až 70 m3. Z jednoho stromu vyrobíte 1400 Slip sheetů nebo 140 dřevěných palet.

Ceník Slip Sheet

Materiál Slip Sheet palet Sopack s.r.o.

Slip Sheety jsou vyráběny z voděodolného papíru se zvýšeným modulem pružnosti v tahu tvz. kraftlineru. Kraftlinerboard (slip-sheet-papírová podložka) zahrnuje několik vrstev pevných kraftových papírových archů, které jsou laminovány do sebe. Tato bezpaletová technologie zvyšuje tažnou schopnost slip sheetů a zvyšuje jejich voděodolnost. Slip Sheety tak mohou být použity ve vlhkém prostředí za různých teplot.

Plastové Slip Sheety jsou vyráběny z polyethylenových, či polypropylenových materiálů. Tento materiál zvyšuje tahovou únosnost Slip Sheetu, trvanlivost ve vlhkých a studených prostředích. Nevýhoda plastových Slip Sheetů je vysoká cena.

Slip Sheety mohou být opatřené protiskluzovou úpravou, která zvyšuje stabilitu nákladu. Protiskluzová úprava je provedena pouze na ložné ploše, kde zvyšuje přilnavost a drsnost mezi Slip Sheetem a nákladem.

Slip Sheety, které jsou vystaveny vysoké vlhkosti, mohou být opatřeny PE nástřikem, který zvyšuje voděodolnost a snižuje nasákavost Slip Sheetu.

Ceník Slip Sheet
slip sheets

Nakládka kontejneru a výhody Slip Sheet palet (podložek)

Využití nákladového prostoru

Při nakládce kontejneru pomocí dřevěných palet (2 řady palet = 50 EUR palet/kontejner) převážíte 30 cm na m2 vzduchu, či dřeva zbytečně. Tento nevyužitý prostor výrazně zdražuje transport vašeho zboží. V případě nákladky kontejneru pomocí dřevěných palet zůstává 17 % z kontejneru zcela nevyužitých. 

V případě, že pro nakládku vašeho zboží využijete Slip Sheet palety (podložky). Dokážete využít téměř 100 % prostoru kontejneru a fixní náklad na transport (cena transportu/kus) se výrazně sníží. Díky Slip Sheetu převážíte pouze 1,5 mm na m2 vzduchu, či papíru.

Ceník Slip Sheet

Efektivita práce při nakládce

V případě, že nakládáte prostor vašeho kontejneru ručně, jsou nutní v průměru 4 zaměstnanci, aby kontejner plně naložili za 2 hodiny. To znamená, že 1 zaměstnanec naloží za hodinu 12,5% m3 zboží do kontejneru.

V případě, že nakládáte prostor vašeho kontejneru pomocí bezpaletové technologie, tedy s využitím Slip Sheet palet (podložek) a pomocí uchopovacího nástavce PUSH PULL, či RollerForksJeden zaměstnanec dokáže naložit 100% m3 zboží za 1 hodinu. To znamená, že efektivita práce zaměstnance je nyní 8x vyšší než při ruční nakládce.

Ceník Slip Sheet
0kg
Hmotnost palet
0kg
Hmotnost Slip Sheetů
0kg
Hmotnost palet
0kg
Hmotnost Slip Sheetů

Fotogalerie - Aplikace Slip Sheet podložek